AKTUALITY Z AZYLOVÉ UBYTOVNY

Naše ubytovna poskytla přístřeší mnoha potřebným lidem, ať už krátkodobě nebo na delší časový úsek. V současné době je celkem ubytováno 25 klientů. Klientům na ubytovně poskytujeme vybavené pokoje nábytkem, lednicí a televizí.  K dispozici mají společnou kuchyň, sociální zařízení, prádelnu a společenskou místnost. Někteří klienti se úspěšně zapojili do pracovního procesu a snaží se zapojit se i do společenského života ve městě. Jiní nemají pracovní příležitost, tak jsou zapojeni do výkonu veřejné služby přes Úřad práce. Naše organizace je nápomocna Úřadu práce a uzavřela Smlouvu o výkonu veřejné činnosti pro tyto klienty. Vypracovali jsme charakteristiku vytvářených pozic v rámci veřejné služby na několik pracovních pozic. Celkem bylo vytvořeno 12 pracovních míst. V rámci jednotlivých pracovních zařazení se klienti mohou uplatnit při úklidu veřejného prostranství okolo naší firmy a objektu firmy, dále při pomocných pracích zakládání písemností, přípravy spisové místnosti, skartaci a třídění, pomocné manipulační činnosti v oblasti poskytování sociální péče atd.

Naše organizace všechny klienty před výkonem proškolila z hlediska bezpečnosti práce a požární ochrany což je přínosné i jako informace pro ubytované v rámci provozního a ubytovacího řádu. Našim ubytovaným klientům také zpříjemňujeme prostředí a snažíme se o pěkné prostředí na pokojích i ve společných prostorách. Pokoje jsou vymalovány i naši klienti přidali ruku k dílu a měli radost z čistých provoněných
pokojíků. Ve společenské místnosti je umístěna obývací stěna včetně dekorace pro příjemné posezení. Každý rok je na ubytovně pořádán vánoční večírek včetně občerstvení a potravinových balíčků. Pro každého se také pod stromečkem najde dáreček.

Klienti se na vánoční večírek moc těší a zdobí prostředí v tomto duchu.

Helena Michálková