Sbírková činnost

Již 30 let realizuje Diakonie Broumov, sociální družstvo myšlenku pomoci sociálně potřebným lidem. Hlavním prostředkem k uskutečnění tohoto cíle jsou dnes již tradičně organizované sbírky použitého ošacení. Jsme hrdí, že každým rokem se do nich zapojuje více jak 2 000 měst a obcí v České republice. Naši dárci také mohou využívat kontejnery na textil pískově-žluté barvy, jejichž počet se blíží k číslu 900. Najdete je ve dvou velikostech a jsou rozmístěny po celé republice.

Nepotřebné věci potřebným

Dovolte nám touto cestou vyjádřit naše upřímné poděkování za Vámi darovaný materiál či uspořádanou sbírku. Podáním pomocné ruky můžeme naopak my pomoci lidem v sociální nouzi, ve které se nacházejí. Vytříděný textil je rozesílán jako materiální pomoc lidem v České republice, východní Evropě a v zemích třetího světa, zejména v Africe. Důležitým aspektem činnosti Diakonie Broumov je také ochrana životního prostředí. 95 % Vámi darovaného textilu smysluplně využijeme, ať již k zmíněné materiální pomoci, tak i k další recyklaci. Jsme vděční za Vaše úsilí a čas, který nám věnujete. Jste nezbytnou součástí našeho týmu, protože právě díky Vám můžeme realizovat naše poslání: „Nepotřebné věci potřebným.“

Rádi bychom Vás tímto poprosili, pokud to bude možné, zda byste textil před darováním prohlédli a vyřadili některé věci, které my nemůžeme již dále využít a musíme je likvidovat na skládce, což je pro nás opravdu velmi finančně náročné. Jedná se zejména o bundy či kabáty s rozbitým zipem, s dírou, poškozené od molů. U některých věcí poškození či roztržení nevadí, máte je uvedeny v přiloženém seznamu, především se jedná o bavlněné věci (mikiny, ložní prádlo, ručníky, …)

Připravili jsme podrobnější seznam, který Vám usnadní přípravu věcí ke sběru, vytřídění záleží však pouze na Vás a na Vašich možnostech. Chceme každého ubezpečit, že si vážíme jakékoliv pomoci a Vaši pomoc vždy uvítáme.

Co můžete darovat

Veškeré oděvy

dámské, pánské, dětské – nepoškozené s fungujícími zipy

Obuv

nepoškozená ( zavázaná v igelitové tašce)

Kabelky, batohy

pouze nepoškozené a s funkčním zipem

Lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky

čisté i mírně poškozené

Přikrývky, polštáře a deky

pouze péřové

Záclony, závěsy

nepoškozené

Látky

minimálně 1 m čtvereční, prosíme, nedávejte nám odřezky a zbytky látek

Menší elektrospotřebiče

mohou být i nefunkční

Knihy

ideálně dětské, ale i pro dospělé čtenáře

Co nemůžeme přijmout

Znečištěný a vlhký textil

nelze poskytnout potřebným

Ledničky, televize, počítače

z ekologických důvodů

Nábytek

nemáme skladovací prostory

Jízdní kola, kočárky, nádobí, skleničky, porcelán

transportem se znehodnotí

Matrace, koberce

z hygienických důvodů